W dniu 24 listopada 2022  r. na terenie JRG PSP nr 1 w Jeleniej Górze odbyło się uroczyste wręczanie promes na dofinansowanie zadań związanych z zapobieganiem i likwidacją zagrożeń środowiska na rzecz jednostek ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: bolesławieckiego, karkonoskiego, kamiennogórskiego , lwóweckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego oraz miasta Jelenia Góra      w ramach realizacji projektu ,,Mały Strażak” z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Promesy wręczali min. Krzysztof Mróz – Senator RP, nadbryg. Marek Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu, Łukasz – Kasztelewicz – Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. Jednostki OSP z Gminy Węgliniec otrzymały łącznie dofinansowanie na zakup sprzętu  i wyposażenia w wysokości 78,8 tys. złotych  tj. OSP Węgliniec i Ruszów po 20,0 tys. , Czerwona Woda 16,3 tys. , Jagodzin 12,5 tys. oraz Stary Węgliniec 10,0 tys. Jest to już kolejne dofinansowanie z programu ,,Mały Strażak”.

J. Droś – Komendant Gminny OSP

J. Wilk – Foto