W sobotę 3 września 2022 r. na stadionie miejskim w Zgorzelcu rozegrano IV Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF.    W zawodach uczestniczyło 12 drużyn tj. dziewczęca z MDP Ruszów oraz chłopięce/mieszane z MDP Czerwona Woda, Ruszów,  Stary Węgliniec, Węgliniec, Sławnikowice, Mix – Trójca-Radomierzyce-Gronów, Bogatynia, Sulików, Studniska Dolne, Bierna, Dłużyna Dolna. Na 12 drużyn aż pięć reprezentowało Gminy Węgliniec. Młodzi strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. bieg sztafetowy 400m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe. Nad sprawnym przebiegiem czuwała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy KP PSP w Zgorzelcu pod przewodnictwem bryg. T. Wyskoka. O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych w obydwu konkurencjach łącznie, wyliczona precyzyjnie na podstawie uzyskanych czasów w oparciu o międzynarodowy regulamin  CTiF. Nasza ruszowska młodzież spisała się rewelacyjnie prezentując bardzo wysoki poziom i perfekcyjne wykonanie ćwiczenia zdobywając dwa pierwsze miejsca w swoich kategoriach i broniąc jednocześnie tytułu aktualnych Mistrzów Powiatu Zgorzeleckiego w obu kategoriach.

Wyniki końcowe zawodów:

Kategoria: drużyny dziewczęce
MiejsceNazwa drużynyPunkty
1MDP Ruszów1012,42
 Kategoria: drużyny chłopięce/mieszane
1MDP Ruszów1030,85
2MDP Stary Węgliniec988,50
3MDP Sławnikowice985,02
4Mix – MDP Trójca, Gronów, Radomierzyce982,89
5MDP Czerwona Woda960,30
6MDP Bogatynia942,34
7MDP Sulików916,53
8MDP Studniska Dolne911,25
9MDP Dłużyna Dolna864,50
10MDP Bierna822,00
11MDP Węgliniec753,62

Na uwagę zasługuje wynik drużyny dziewcząt z MDP Ruszów,  które to w klasyfikacji ogólnej zawodów uległy tylko swoim kolegom z MDP pokonując wszystkie pozostałe drużyny chłopięce / mieszane biorące udział w zawodach. Drużyny wystąpiły w składzie: dziewczęta – Alicja Madeja, Amelia Śmigiel, Klaudia Bielawska, Anna Ostaszewicz, Anna Malińska, Zuzanna Pieczykolano, Oliwia Gurtowska, Milena Mesjasz, Milena Stasiak, Amelia Łączna, chłopcy – Szymon Więcek, Mikołaj Bałut, Mikołaj Szczepaniak, Michał Sochacki, Bartosz Gwóźdź, Maciej Wróblewski, Hubert Kopania, Stanisław Styczyński, Igor Reguła. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe a drużyny z podium  medale,  nagrody rzeczowe oraz puchary. Drużyna MDP Ruszów – chłopcy otrzymała również puchar przechodni Starosty Zgorzeleckiego dla najlepszej drużyny w klasyfikacji ogólnej zawodów. Puchary, nagrody, medale wręczali Starosta Zgorzelecki A. Bieliński, Prezes Zarządu Odzialu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu T. Stanowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu W. Błauciak, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu st. kpt. G. Fleszar, Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgliniec K. Król. Miłym akcentem dla naszej drużyny było wręczenie  na forum młodzieży nagród za udział w ogólnopolskim finale OTWP – 2022 ,,Młodzież zapobiega Pożarom”  Amelii Łącznej oraz Miłoszowi Mesjaszowi. Za wspaniałe osiągnięcia w turniejach wiedzy pożarniczej na szczeblu kraju oraz wzorową postawę już dorosłego strażaka ,,Złotym Medalem Druha MDP” odznaczony został dh. Miłosz Mesjasz. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Zgorzelcu, KP PSP w Zgorzelcu oraz Starosta Powiatu Zgorzeleckiego a fundatorami nagród, pucharów, medali, poczęstunku : Starosta Zgorzelecki,  Burmistrz Miasta Zgorzelec, firma Colian Sp. z o.o. z Wykrot, Zarząd PWiK „Nysa” w Zgorzelcu, Nadleśnictwo Węgliniec. Mistrzowie Powiatu – drużyny chłopców i dziewcząt z Ruszowa będą reprezentować w przyszłym roku powiat zgorzelecki na zawodach rangi wojewódzkiej. Młodzież oraz opiekunowie serdecznie dziękują KS VICTORII Ruszów za możliwość treningu na boisku, Nadleśnictwu Ruszów za miejsce do przechowania toru i sprzętu na czas ćwiczeń oraz Burmistrzowi M. Wieczorkowi za zapewnie transportu na zawody do Zgorzelca wszystkim drużynom z Gminy Węgliniec.

J. Droś – OSP Ruszów

Podwójny sukces ruszowskiej młodzieży pożarniczej.

W sobotę 3 września 2022 r. na stadionie miejskim w Zgorzelcu rozegrano IV Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF.    W zawodach uczestniczyło 12 drużyn tj. dziewczęca z MDP Ruszów oraz chłopięce/mieszane z MDP Czerwona Woda, Ruszów,  Stary Węgliniec, Węgliniec, Sławnikowice, Mix – Trójca-Radomierzyce-Gronów, Bogatynia, Sulików, Studniska Dolne, Bierna, Dłużyna Dolna. Na 12 drużyn aż pięć reprezentowało Gminy Węgliniec. Młodzi strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. bieg sztafetowy 400m z przeszkodami i rozwinięcie bojowe. Nad sprawnym przebiegiem czuwała komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy KP PSP w Zgorzelcu pod przewodnictwem bryg. T. Wyskoka. O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych w obydwu konkurencjach łącznie, wyliczona precyzyjnie na podstawie uzyskanych czasów w oparciu o międzynarodowy regulamin  CTiF. Nasza ruszowska młodzież spisała się rewelacyjnie prezentując bardzo wysoki poziom i perfekcyjne wykonanie ćwiczenia zdobywając dwa pierwsze miejsca w swoich kategoriach i broniąc jednocześnie tytułu aktualnych Mistrzów Powiatu Zgorzeleckiego w obu kategoriach.

Wyniki końcowe zawodów:

Kategoria: drużyny dziewczęce
MiejsceNazwa drużynyPunkty
1MDP Ruszów1012,42
 Kategoria: drużyny chłopięce/mieszane
1MDP Ruszów1030,85
2MDP Stary Węgliniec988,50
3MDP Sławnikowice985,02
4Mix – MDP Trójca, Gronów, Radomierzyce982,89
5MDP Czerwona Woda960,30
6MDP Bogatynia942,34
7MDP Sulików916,53
8MDP Studniska Dolne911,25
9MDP Dłużyna Dolna864,50
10MDP Bierna822,00
11MDP Węgliniec753,62

Na uwagę zasługuje wynik drużyny dziewcząt z MDP Ruszów,  które to w klasyfikacji ogólnej zawodów uległy tylko swoim kolegom z MDP pokonując wszystkie pozostałe drużyny chłopięce / mieszane biorące udział w zawodach. Drużyny wystąpiły w składzie: dziewczęta – Alicja Madeja, Amelia Śmigiel, Klaudia Bielawska, Anna Ostaszewicz, Anna Malińska, Zuzanna Pieczykolano, Oliwia Gurtowska, Milena Mesjasz, Milena Stasiak, Amelia Łączna, chłopcy – Szymon Więcek, Mikołaj Bałut, Mikołaj Szczepaniak, Michał Sochacki, Bartosz Gwóźdź, Maciej Wróblewski, Hubert Kopania, Stanisław Styczyński, Igor Reguła. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe a drużyny z podium  medale,  nagrody rzeczowe oraz puchary. Drużyna MDP Ruszów – chłopcy otrzymała również puchar przechodni Starosty Zgorzeleckiego dla najlepszej drużyny w klasyfikacji ogólnej zawodów. Puchary, nagrody, medale wręczali Starosta Zgorzelecki A. Bieliński, Prezes Zarządu Odzialu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu T. Stanowski, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu W. Błauciak, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu st. kpt. G. Fleszar, Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgliniec K. Król. Miłym akcentem dla naszej drużyny było wręczenie  na forum młodzieży nagród za udział w ogólnopolskim finale OTWP – 2022 ,,Młodzież zapobiega Pożarom”  Amelii Łącznej oraz Miłoszowi Mesjaszowi. Za wspaniałe osiągnięcia w turniejach wiedzy pożarniczej na szczeblu kraju oraz wzorową postawę już dorosłego strażaka ,,Złotym Medalem Druha MDP” odznaczony został dh. Miłosz Mesjasz. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Zgorzelcu, KP PSP w Zgorzelcu oraz Starosta Powiatu Zgorzeleckiego a fundatorami nagród, pucharów, medali, poczęstunku : Starosta Zgorzelecki,  Burmistrz Miasta Zgorzelec, firma Colian Sp. z o.o. z Wykrot, Zarząd PWiK „Nysa” w Zgorzelcu, Nadleśnictwo Węgliniec. Mistrzowie Powiatu – drużyny chłopców i dziewcząt z Ruszowa będą reprezentować w przyszłym roku powiat zgorzelecki na zawodach rangi wojewódzkiej. Młodzież oraz opiekunowie serdecznie dziękują KS VICTORII Ruszów za możliwość treningu na boisku, Nadleśnictwu Ruszów za miejsce do przechowania toru i sprzętu na czas ćwiczeń oraz Burmistrzowi M. Wieczorkowi za zapewnie transportu na zawody do Zgorzelca wszystkim drużynom z Gminy Węgliniec.

J. Droś – OSP Ruszów

Foto: OSP Ruszów, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, KP PSP w Zgorzelcu