W sobotę 6 sierpnia na boisku ,,Orlik” w Ruszowie rozegrano VI turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu. W turnieju wzięły udział MDP Czerwona Woda, Węgliniec i Ruszów a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym 2 x 10 minut. Obsadę sędziowską stanowili dwaj doświadczeni piłkarze tj. Jan Sahajdak i Robert Grzelakowski. Podczas rozgrywek nie brakowało ciekawych  zagrań oraz bramek – łącznie strzelono aż 24. Zwyciężyła MDP Ruszów , drugie miejsce MDP Węglinieca trzecie MDP Czerwona Woda. Podczas turnieju kibicowali min. Burmistrz M. Wieczorek, Sekretarz M. Papla, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh. W. Błauciak. Pomimo bardzo wielu obowiązków związanych z dużym pożarem k/Osłej oraz tragicznym wypadkiem strażaków pod Wrocławiem  z pucharem dotarł nadbrygadier M. Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP który to osobiście w asyście W. Błauciaka i M.Papli wręczał puchary, dyplomy oraz medale. Tradycyjnie na koniec rozegrano mini ,,turbo kozaka” w którym zwyciężył Mikołaj Szczepaniak z MDP Ruszów. Organizatorem turnieju była OSP Ruszów a puchary, medale, poczęstunek ufundowali nadbryg. M. Kamiński oraz Gmina Węgliniec.

J. Droś – OSP Ruszów