W sobotę 23.07.2022 r. na Zalewie Klików k/Iłowej rozegrano VI spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu zgorzeleckiego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu. W zawodach wzięły udział MDP z Biernej, Dłużyny Dolnej, Gronowa, Studnisk Dolnych, Węglińca , Starego Węglińca, Jagodzina, Ruszowa oraz Dziecięca Drużyna Pożarnicza z Ruszowa. Młodzi strażacy rywalizowali drużynowo a o zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb w określonym czasie . Komisja zawodów złożona z członków kola Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej czuwała nad sprawnym przebiegiem  oraz przestrzegania regulaminu zawodów. Po komisyjnym zważeniu wszystkie złowione ryby wracały do akwenu wodnego. Zwycięzcą zawodów została MDP Ruszów A w składzie : Amelia Śmigiel, Antoni Szurpicki, Bartosz Gwóźdź – opiekun Józef Mesjasz, drugie miejsce MDP Gronów : Zuzanna Sowa, Maksymilian Kaucha, Seweryn Toporowicz – opiekun Maciej Sowa a trzecie DDP Ruszów : Aleksandra Purczyńska, Jakub Purczyński, Szymon Gwóźdź – opiekun Tomasz Purczyński. Członkowie trzech zwycięskich drużyn otrzymali puchar, okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo rozlosowano kilkanaście nagród rzeczowych i wręczono pozostałym uczestnikom. Nagrody i puchary wręczał  Przewodniczący Rady Miejskiej w Węglińcu M. Wawrzynek, Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek oraz Starosta Zgorzelecki  A. Bieliński. Organizatorem zawodów była tradycyjnie Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie przy wsparciu koła PZW w Iłowej . Puchary, nagrody, poczęstunek ufundowali: Gmina Węgliniec, Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, PZW Iłowa, OSP Ruszów, Zbigniew Tyranowski, E. Górniak – Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie oraz sklep wędkarski REKIN z Bolesławca, Sklep AngryFisch z Góry. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w organizacji zawodów.

J. Droś – OSP Ruszów