Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano na niestrzeżonym przejeździe drogi nr. 296 w kierunku m. Jagodzin. Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Szczegóły zdarzenia wkrótce. (kliknij na zdjęcie)

Aktualizacja:

We środę 09.03.2022 ok. godziny 5:20 na przejeździe kolejowo – drogowym  w Ruszowie na ul. Zgorzeleckiej (droga DW 296) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z szynobusem Kolei Lubuskich. W wyniku wyglądającemu bardzo groźnie wypadkowi uszkodzeniu uległ szynobus oraz dwa samochody ciężarowe. Najważniejsze, że nikt nie ucierpiał z kierowców oraz dwuosobowej obsługi pociągu (szynobus przemieszczał się bez pasażerów). Przypuszczalną przyczyną zaistniałego zdarzenia było nie zachowanie ostrożności przez kierowcę ciężarówki, który to wjechał w pojazd szynowy będący już praktycznie na przejeździe. Przejazd kat. C wyposażony w sprawną sygnalizację oraz znak STOP. W działaniach ratowniczych uczestniczyły: OSP Ruszów, OSP Jagodzin, JRG PSP Zgorzelec (2), ZRM, Policja, SOK oraz służby kolejowe. Przyczynę zdarzenia ustala Policja oraz służby kolejowe.
J. Droś – OSP Ruszów
J. Wilk – Foto