W sobotę 11.09.2021 o godzinie 16,30 ruszowscy strażacy zostali zadysponowani   do wypadku drogowego na DW 296 (skrzyżowanie ul. Zgorzeleckiej z ul. Łużycką).   Po przybyciu na miejsce okazało się,  że w wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowanych jest aż pięć osób, w tym jedna w stanie ciężkim, znajdująca się wewnątrz przewróconego na bok samochodu w przydrożnym rowie. Bardzo szybko naszych strażaków w działaniach wsparli dwoma zastępami koledzy z OSP Jagodzin i pierwszy Zespół Ratownictwa Medycznego. W pierwszej fazie akcji ratowniczej wszystkim osobom poszkodowanym w wypadku drogowym na miejscu udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej a następnie przez kolejno przybywające karetki ZRM cztery  osoby zostały przetransportowane do okolicznych szpitali. Piąta z osób poszkodowanych została przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego,  który wylądował na łące nieopodal miejsca wypadku. Była to bardzo trudna akcja ratownicza z uwagi na dużą ilość osób poszkodowanych i wymagających pomocy. Przypuszczalną przyczyną zderzenia czołowego dwóch pojazdów było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu przez kierowcę samochodu skręcającego z DW 296 w ul. Łużycką. W działaniach uczestniczyły: OSP Ruszów, OSP Jagodzin (2) , JRG PSP Zgorzelec (2), śmigłowiec LPR, karetki ZRM (4), Policja (4).

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – J. Wilk