W dniu 21.05.2021 r. około godziny 15:50 został zauważony dym na terenie byłego tartaku w Jagodzinie,  który błyskawicznie przybierał na sile. Do akcji zadysponowano jednostki OSP oraz JRG PSP Zgorzelec.  Po przybyciu na miejsce pierwszej jednostki tj. OSP Jagodzin stwierdzono rozwinięty pożar bardzo dużego dzikiego wysypiska zużytych opon. Praktycznie w ciągu 30 minut na miejsce pożaru przyjechały wszystkie samochody gaśnicze z Gminy Węgliniec (8) oraz JRG PSP Zgorzelec. Tylko dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczo – gaśniczej pożar został szybko zlokalizowany i opanowany. Czarny, gęsty dym było widać z kilkunastu kilometrów od Jagodzina. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy OSP Jagodzin, 2 zastępy OSP Ruszów, 2 zastępy OSP Węgliniec, OSP Stary Węgliniec, OSP Czerwona Woda oraz  JRG PSP Zgorzelec + oficer operacyjny z KP PSP Zgorzelec. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

J. Droś – Komendant Gminny OSP