W niedzielne, walentynkowe południe 14 lutego 2021 r. strażacy z OSP Ruszów wyruszyli na Zalew Klików w celu przeprowadzenia ćwiczeń – szkolenia w zakresie ratownictwa wodnego – lodowego. Pod czujnym okiem dh.  Rafała Mesjasza przygotowano niezbędny sprzęt oraz zaplanowano kilka epizodów tj. podejmowanie z lodu osoby przy pomocy specjalnych sań – deski lodowej, koła ratunkowego, rzutki ratowniczej jak również przy pomocy innego przydatnego podręcznego sprzętu. Strażacy zapoznali się z podstawowymi technikamipracy na lodzie jak również zasadami bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych. Ćwiczenia przeprowadzono w warunkach naturalnych przy pięciostopniowym mrozie. Od kilku miesięcy ruszowscy strażacy dysponują sprzętem do prowadzenia działań ratowniczych na lodzie oraz wodzie. J. Droś – OSP Ruszów