W piątkowe popołudnie 02 października br. do remizy OSP Ruszów na spotkanie z młodzieżą przybył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński w asyście Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Szymona Mikołajczyka. W uznaniu za bardzo dobrą pracę naszej młodzieży i wielki sukces na szczeblu kraju tj. zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie ZG ZOSP RP w Warszawie ,,Najlepsi z najlepszych” na wzorową drużynę MDP i jej Opiekuna Pan Artur Bieliński przekazał cenną nagrodę tj. tarczę nalewową o wartościo1750 złotych . Konkurs „Najlepsi z Najlepszych” na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna jest skierowany do młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) z całego kraju. Co roku nagradzana jest najbardziej aktywna i wyróżniająca się MDP, której praca przyczynia się do popularyzowania ochrony przeciwpożarowej i zasad bezpieczeństwa, tradycji ruchu strażackiego, promowania idei wspólnej pracy na różnych płaszczyznach. Otrzymany prezent posłuży młodzieży do treningu ćwiczenia bojowego w zawodach sportowo pożarniczych wg. regulaminu CTiF oraz podczas licznych spotkań z młodzieżą szkolną i przedszkolną. Po praktycznym wypróbowaniu tarczy nalewowej wszyscy przenieśli się do świetlicy, gdzie przy smakowitym torcie i cieście przygotowanym przez rodziców przedstawiono prezentację multimedialną o pracy MDP Ruszów jak również goście mieli okazję porozmawiać z młodzieżą. Młodzi i dorośli strażacy serdecznie dziękują za miłą niespodziankę jaką jest cenny prezent.

J. Droś – OSP Ruszów