Nasi  walczą w eliminacjach do OTWP – Młodzież Zapobiega Pożarom.

Trwają eliminacje na różnych szczeblach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszowie oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów na różnych szczeblach . W rozegranych eliminacjach powiatowych 28 marca 2019 r. w Zgorzelcu nasi zdecydowanie wygrali w dwóch kategoriach wiekowych tj.

I grupa wiekowa (klasy I-VI Szkoła Podstawowa)

1.         Julia Kozakiewicz                            – SP w Ruszowie

2.         Konrad Konieczny                             – SP w Sulikowie

3.         Natalia Wajda                                    – SP w Osieku Łużyckim           

II grupa wiekowa (klasy VII-VIII SP + Gimnazjum)

1.         Emila Mesjasz                                              – SP w Ruszowie (MDP)

2.         Adrian Kowalski                                          – SP w Ruszowie (MDP)

3.         Gabriela Mazurkiewicz                                 – SP w Węglińcu

Julia Kozakiewicz oraz Emilia Mesjasz będą reprezentowały powiat zgorzelecki w eliminacjach wojewódzkich OTWP w dniu 25 kwietnia 2019 r. które odbędą się w Lubinie. Bratobójcza walka o pierwsze miejsce w powiecie w kat. II  pomiędzy Emilką i Adrianem rozstrzygnęła się dopiero w zarządzonej przez komisję sędziowską dogrywce i była bardzo emocjonująca. Nasi młodzi strażacy walczyli również w eliminacjach na terenie Powiatu Poznań , gdzie aktualnie pobierający naukę Maksymilian Drgas zajął drugie miejsce w III grupie wiekowej  i tylko kilka punktów zabrakło do awansu na eliminacje wojewódzkie. Bezkonkurencyjny na szczeblu Powiatu Żagań w II kat. wiekowej okazał się Miłosz Mesjasz,  który wywalczył awans na szczebel eliminacji wojewódzkich na terenie woj. lubuskiego. Pragnę podziękować opiekunowi MDP – Rafałowi Mesjaszowi za wieloletnie bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie naszej młodzieży szkolnej do udziału w konkursach wiedzy pożarniczej. Czekamy na dobre wieści z eliminacji wojewódzkich i liczymy na awans do finału krajowego w czerwcu br..

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – Archiwum OSP Ruszów