Trwają eliminacje na różnych szczeblach do finału krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Nasi uczniowie SP Ruszów oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ruszowa  we środę 13 marca 2019 r. w Czerwonej Wodzie  z sukcesem zakończyli eliminacje gminne . W grupie uczniów kl. I-VI SP zwyciężyła Julia Dąbrowska przed Aleksandrem Lisem  a piąte miejsce zajęła Julia Kozakiewicz a w grupie uczniów klas VII -VIII SP i Gimnazjum zwyciężyła Emila Mesjasz przed Mateuszem Kawką, Adrianem Kowalskim i Szymonem Iwanickim. Uczniowie w/w będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych OTWP 26.03.2019 r na terenie KP PSP w Zgorzelcu. Członkowie MDP Ruszów rywalizowali również z sukcesem na terenie powiatu żagańskiego gdzie Miłosz Mesjasz po wygraniu eliminacji gminnych w Iłowej zwyciężył również w eliminacjach powiatowych i zakwalifikował się na szczebel wojewódzki. Dobre wieści dotarły również z Poznania gdzie pobierający naukę Maksymilian Drgas zakwalifikował się do etapu powiatowego. Życzymy naszej młodzieży dalszych sukcesów a opiekunom dziękujemy za przygotowanie i poświęcenie wolnego czasu.

J. Droś – OSP Ruszów