16 marca br. w Domu Kultury w Czerwonej Wodzie odbył się II Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec. W zawodach wzięli udział młodzieżowcy z Czerwonej Wody, Węglińca, Jagodzina i Ruszowa. Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach wiekowych tj.  pierwsza to zawodnicy do lat 14, druga grupa to zawodnicy w wieku od 14 do 18 roku życia. Organizatorem i gospodarzem turnieju była OSP w Czerwonej Wodzie, która wytypowała sędziów, zorganizowała posiłek oraz słodki poczęstunek dla zawodników, opiekunów i zaproszonych gości. Nagrody dla drużyn (puchary) ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec.

            Po zakończonej rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Grupa do lat 14:

I miejsce -MDP Czerwona Woda (drużyna 1)

II miejsce – MDP Jagodzin

III miejsce – MDP Czerwona Woda (drużyna 2)

Tytuł „Najlepszego Tenisisty Turnieju” w grupie zdobył Alan Sempryk z MDP Czerwona Woda

Grupa  14 – 18  lat:

I miejsce – MDP Ruszów

II miejsce – MDP Czerwona Woda

III miejsce – MDP Jagodzin

IV miejsce – MDP Węgliniec

Tytuł „Najlepszego Tenisisty Turnieju” w grupie zdobył Marcin Piasecki z MDP Ruszów.

Drużyna Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ruszowie w składzie: Bartłomiej Chojnacki, Hubert Jochna, Marcin Piasecki, Gracjan Potocki  pokonała 3 – 1 MDP Jagodzin i w finale 3 – 1 MDP Czerwona Woda. Opiekunem drużyny był  Rafał Mesjasz.

J. Droś – OSP Ruszów