W dniu 2 grudnia 2018 r. Zarząd OSP i opiekunowie MDP w Ruszowie zorganizowali dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wycieczkę do Zgorzelca, która była prezentem od św. Mikołaja. Młodzi strażacy podróż rozpoczęli od zapakowania do busa sporej ilości karmy dla zwierząt, koców i innych przedmiotów zebranych wśród członków drużyny, młodzieży i rodziców. Pierwszym celem podróży było Schronisko dla Małych Zwierząt w Dłużynie Górnej, gdzie młodzież kolejny raz odwiedziła zwierzęta i przekazała jako prezent zebrany pokarm i przedmioty.

Następnym etapem była siedziba Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, gdzie młodzież miała okazję zwiedzić salę edukacyjną ,,OGNIK” oraz zapoznała się ze sprzętem strażackim i najnowszą w regionie drabiną mechaniczną firmy MAGIRUS, jak również zwiedziła siedzibę jednostki. W drodze do kolejnego punktu nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s, gdzie obsługa błyskawicznie zrealizowała złożone zamówienia. Końcowym etapem było Multikino, gdzie wszyscy udali się na film pt. ,,Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Po pełnym wrażeń dniu i w doskonałych humorach wszyscy wrócili szczęśliwie do swoich domów. Wyjazd był sfinansowany ze środków otrzymanych od sponsorów, którym w imieniu młodzieży bardzo serdecznie dziękujemy.

R. Mesjasz – Foto OSP Ruszów