W dniu 10 czerwca 2018 r. na stadionie KS Victorii w Ruszowie rozegrane zostaną III Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego regulaminu CTiF. W zawodach weźmie udział 10 drużyn z powiatu zgorzeleckiego ( w tym 5 z Gminy Węgliniec) – 100 młodych strażaków na stulecie odzyskania niepodległości.

Młodzi strażacy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe na specjalistycznym torze.
Program zawodów:
do 9:30 – przyjazd drużyn
10:00 – oficjalne otwarcie zawodów
10:15 – zawody (sztafeta i bojówka)
13:15 – ogłoszenie wyników, zakończenie zawodów
Do zawodów zgłoszone zostały drużyny: Dziewczęta – MDP Miedziana, Studniska i Ruszów Chłopcy (w tym drużyny mieszane) – MDP Bogatynia, Trójca, Studniska, Jagodzin, Stary Węgliniec, Czerwona Woda, Ruszów
Organizatorem zawodów jest Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa PSP , Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu oraz Burmistrz GiM Węgliniec a gospodarzem OSP Ruszów. Drużyny które zwyciężą w poszczególnych kategoriach będą reprezentowały nasz powiat na zawodach wojewódzkich w Strzelinie dnia 23.06.2018 r.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym strażakom.