W dniu wczorajszym o godz. 16,15 zatęp OSP Ruszów (6 osób) na samochodzie MAN został zadysponowany wspólnie z JRG PSP w Zgorzelcu do pomocy przy wypompowywania wody z zalanych obiektów na terenie miasta Bolesławiec po przejściu gwałtownej ulewy i gradobiciu. Nasi strażacy pracowali w rejonie ul. Komuny Paryskiej i na targowisku przy ul. Jeleniogórskiej wypompowując wodę z piwnic budynków mieszkalnych, sklepów oraz pawilonów handlowych na targowisku.

Podczas działań tj. przejazdu ul. Zgorzelecką gdzie poziom wody sięgał ok. 1 metra utraciliśmy przednią tablicę rejestracyjną z samochodu MAN ale na szczęście dostała się w ręce uczciwego mieszkańca miasta i już dzisiaj dotrze do Ruszowa. W działaniach uczestniczyły jednostki z terenu całego pow. bolesławieckiego przy wsparciu powiatów sąsiednich.