Ogólnopolska Grupa Rajdowa „Stary Węgliniec” działająca przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej zaprasza na gwieździsty rajd rowerowy w dniu 14.04.2018r ( Sobota). Wycieczka organizowana jest przez: Ogólnopolską Grupę Rajdową „Stary Węgliniec” działającą przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej. z okazji uczczenia 73 rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej.


Celem rajdu jest złożenie hołdu polskim żołnierzom II Armii Wojska Polskiego walczącym o niepodległą Polskę biorącym udział w bitwie.
Wycieczka rowerowa organizowana jest w formie rajdu gwiaździstego tj. rowerzyści mogą wyruszyć z dowolnego miejsca bądź też wyruszyć w formie zorganizowanej z Parku Miejskiego w Węglińcu. Punktem wspólnym wszystkich rowerzystów i grup indywidualnych jest wiata w miejscowości Polana skąd o godz. 12:30 wszyscy rowerzyści wyruszą do Toporowa gdzie o godz. 14,00 planowane jest złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poległych. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Parku Miejskim w Węglińcu ul. Plac Wolności 1. Rozpoczęcie wycieczki w miejscu startu o godz. 10:00 zakończenie ok. godz. 18:00 w tym samym miejscu.Zgłoszenia uczestnictwa w wycieczce dokonuje się bezpośrednio przed wycieczką wpisując się na listę obecności przedstawioną przez Organizatora, dzieci powyżej lat 15 powinny w momencie zgłoszenia posiadać pisemną zgodę rodziców bądź u organizatora dzieci poniżej lat 15 muszą być w obecności rodzica lub opiekuna. Trasa Wycieczki liczy około 52km przebiega przez miejscowości Węgliniec, Stary Węgliniec, Piaseczno, Jagodzin, Polanę, Toporów-Pręgocice, Bielawę Dolną, Stary Węgliniec poruszamy się głównie drogami szutrowymi leśnymi i asfaltowymi w mało trudnym terenie. odwiedzimy, pomnik poległych w Toporowie gdzie minutą ciszy uczcimy pamięć poległych, zwiedzimy kolorową miejscowość Bielawa Dolna.

Organizator przewiduje ognisko przy pomniku w Toporowie (prowiant we własnym zakresie).
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy.
Wycieczka jest bezpłatna
Kierownik wycieczki: Krzysztof Polewski tel 692514310 Krzysztof_Polewski@poczta.fm

mapa      Plakat toporów