W sobotę 27 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Czerwonej Wodzie rozegrano turniej tenisa stołowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec zorganizowany przez OSP Czerwona Woda. Młodzi strażacy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych tj. 12 – 14 lat i 15 – 18 lat. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie MDP z gminy, które w wyniku losowania zostały podzielone na grupy.

Nasza drużyna miała trochę ,,niekorzystne” losowanie, ponieważ już w pierwszym meczu trafiliśmy na MDP Jagodzin – zwycięzcę turnieju i po remisie 2 : 2 ostatecznie przegraliśmy gorszym bilansem punktowym w setach i mogliśmy już zgodnie z losowaniem zagrać tylko o zaszczytne czwarte miejsce, co wykorzystaliśmy, pokonując MDP Węgliniec. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Grupa do 14 lat

1 miejsce – MDP Czerwona Woda II

2 miejsce – MDP Stary Węgliniec

3 miejsce – MDP Czerwona Woda I

Grupa – 15 – 18 lat

1 miejsce – MDP Jagodzin

2 miejsce – MDP Czerwona Woda

3 – MDP Stary Węgliniec

4 – MDP Ruszów

5 – miejsce MDP Węgliniec

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Bartłomiej Chojnacki, Hubert Jochna, Marcin Piasecki, Gracjan Potocki pod opieką Wiceprezesa OSP Rafała Mesjasza. Nad przebiegiem bardzo dobrze przygotowanych zawodów czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem Tomasza Szymańskiego. Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Burmistrza GiM Węgliniec Stanisława Mikołajczyka puchary i dyplomy, a organizatorzy zadbali o napoje chłodzące, ciasta oraz ciepły poczęstunek.