W dniu 29 listopada 2017 r. o godzinie 13:30 OSP Ruszów została zaalarmowana do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej Nr 350 Ruszów – Gozdnica w km. 36,0. Już po ok. 11 minutach od alarmu ruszowscy strażacy byli na miejscu i zastali samochód osobowy Ford Ka w przydrożnym rowie a osobę poszkodowaną (kierowcę) poza rozbitym pojazdem w radiowozie żagańskiej Policji.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz udzielono pomocy przedlekarskiej a po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego ze Zgorzelca przekazano osobę poszkodowano ratownikom medycznym. Na uwagę zasługuje bardzo poprawne alarmowanie dyżurnego CPR który przyjął zgłoszenie na pograniczu dwóch województw i zadysponował siły ratownicze z dwóch powiatów jednocześnie tj. Żagań i Zgorzelec. W działaniach ratowniczych uczestniczyły : OSP Ruszów , JRG PSP i ZRM ze Zgorzelca oraz OSP Gozdnica , JRG PSP i Policja z Żagania. Na pochwałę zasługuje również młody kierowca który ,,najechał” na wypadek i natychmiast zareagował tj. wezwał pomoc, pomógł kierującej pojazdem wydostać się na zewnątrz, udzielił wsparcia psychicznego oraz rozłączył akumulator w uszkodzonym pojeździe przed przybyciem służb ratowniczych.