W dniu 17 listopada 2017 r. delegacja naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Ruszowie  uczestniczyła w odsłonięciu nowej kamiennej płyty – tablicy (poprzednia z mosiądzu została skradziona) na obelisku  przy ul. Zgorzeleckiej, upamiętniającej szlak bojowy żołnierzy  7 Dywizji II Armii  WP, która w kwietniu 1945 roku przeszła przez Ruszów.

Młodzi strażacy zaciągnęli symboliczną wartę honorową oraz zapalili znicze. W uroczystościach uczestniczyła delegacja nauczycieli i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Ruszowie z pocztem sztandarowym, przedstawiciele rady sołeckiej na czele z sołtysem, ksiądz  P. Mianowski, który poświęcił tablicę oraz mieszkańcy. Z uwagi na to, że obelisk znajduje się bezpośrednio przy ruchliwej drodze wojewódzkiej, bezpieczeństwo podczas uroczystości zapewnili strażacy z OSP Ruszów. Nową płytę ufundował Pan Grzegorz Augustyniak z inicjatywy Sołtysa Ruszowa- Pana Mirosława Kozy.