W czwartkowe popołudnie  19.10.2017 r. na terenie Powiatu Bolesławieckiego (Specjalna Strefa Ekonomiczna  w Wykrotach) odbyły się ćwiczenia jednostek straży pożarnej z Powiatu Bolesławieckiego prze wsparciu 4 jednostek naszego powiatu tj. OSP Czerwona Woda, Węgliniec, Ruszów i Pieńsk ( ok. 120 strażaków).

Organizatorzy ćwiczeń zaplanowali trzy podstawowe założenia – epizody  tj. pożar kotłowni i  rozszczelnienie gazociągu w  tłoczni gazu JELENIÓW I i II, wypadek drogowy (masowy – 9 osób poszkodowanych)  oraz pożar w zakładach RENA. Punkt koncentracji utworzono przy siedzibie jednostki OSP Czerna,  skąd dysponowano poszczególne jednostki do działań. Nasze jednostki podczas ćwiczeń bezpośrednio na obiekcie przemysłowym oraz podczas podsumowania otrzymały pozytywną ocenę  i wykonały przydzielone zadania z dużym zaangażowaniem  i prawidłowo. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.