W dniu dzisiejszym tj. 25.05.2017 r. w ramach rewizyty najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Ruszowie odwiedzili strażacy z OSP Ruszów. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej tj. Nikola Olszewska w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała bajkę o Wojtku który został strażakiem a Maksymilian Drgas przedstawił historyjkę o iskierce zamieszczoną na specjalnym kalendarzu strażackim.

Ważnym elementem było spotkanie z asp. Rafałem Mesjaszem który omówił zasady związane z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji. Najbardziej aktywni mali uczniowie otrzymali upominki w postaci plakatów i kalendarzy a cała grupa cukierki. Mali uczniowie wcześniej odwiedzili remizę strażacką w Dniu Strażaka i złożyli strażakom życzenia oraz zapoznali się z wyposażeniem i sprzętem strażackim zadając mnóstwo pytań.