W sobotę 21 maja 2016 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie kolejny raz zorganizowali dni otwarte w remizie. W godzinach od 15,00 do 17,00 można było zapoznać się z wyposażeniem samochodów pożarniczych oraz zwiedzić każdy zakątek remizy jak również porozmawiać z młodymi   i starszymi strażakami. Dodatkową atrakcją była czynna wystawa modeli pojazdów pożarniczych po której oprowadzał oraz udzielał wszelkich informacji właściciel kolekcji Pan Wojciech Cieleń.

Ruszowskich strażaków w tym dniu odwiedzili członkowie i opiekunowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jagodzinie którzy przybyli do Ruszowa na rowerach (wystawę i remizę w innych dniach zwiedziła również młodzież z MDP  w  Węglińcu , Czerwonej Wodzie i Starym Węglińcu). Do remizy najczęściej przychodzili mieszkańcy całymi rodzinami przyprowadzając swoje najmłodsze pociechy dla których pobyt w remizie był niesamowitą przygodą i atrakcją. Całość zakończył grill do którego wspólnie zasiedli dorośli strażacy z rodzinami wspólnie z członkami drużyny młodzieżowej.