W sobotę około godziny 22:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego przy ul. Zgorzeleckiej w Ruszowie. Kierowca samochodu marki BMW wypadł z drogi. Podczas akcji ratunkowej strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego ponieważ kierowca był uwięziony w pojeździe. Około godziny 0,50 na boisku piłkarskim Victorii wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 13) z bazy we Wrocławiu w celu transportu osoby poszkodowanej. Przygotowanie lądowiska, oświetlenie, zapewnienie bezpieczeństwa oraz łączność radiową zapewnili ruszowscy strażacy przy wsparciu OSP Jagodzin. W tym czasie pierwszy zastęp OSP Ruszów wspólnie z JRG PSP Zgorzelec działał na miejscu wypadku drogowego. W Ruszowie do obsługi LPR wyznaczone jest boisko piłkarskie (szczególnie w porze nocnej) a nasi strażacy w ramach KSRG są przeszkoleni i znają procedury związane z udziałem śmigłowca  w działaniach ratowniczych. Start i lądowanie odbyło się bez przeszkód a poszkodowany w stanie ogólnym tzw. stabilnym został przetransportowany do szpitala w Legnicy. Było to pierwsze w historii Ruszowa lądowanie śmigłowca LPR.