W dniu 19.12.2015r. w naszej remizie miało miejsce uroczyste zakończenie szkolenia zorganizowanego przez naszą jednostkę we współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Szkolenie „Pierwsza Pomoc” dla Mdp zainicjowane było przez członków naszej OSP. W sumie przeszkolonych zostało 30 dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Czerwonej Wody i Ruszowa.

W uroczystości brał udział Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Stanisław Mikołajczyk a także Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Węglińcu p. Waldemar Błauciak. Prezes OSP Ruszów – Janusz Droś. Łukasz Fink zawodowy ratownik medyczny, który występował na szkoleniu jako ekspert. Młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy, maseczki do prowadzenia sztucznego oddychania oraz upominki przygotowane przez  Pana Burmistrza. Specjalne podziękowanie od MDP Czerwona Woda otrzymali Prezes i Naczelnik OSP Ruszów.  Pamiątkowe upominki otrzymali również  wszyscy, którzy pomagali w przebiegu szkolenia.

DSC_3351... (Kopiowanie) DSC_3364.. (Kopiowanie) DSC_3384.. (Kopiowanie) DSC_3395.. (Kopiowanie) DSC_3403.. (Kopiowanie) DSC_3412.. (Kopiowanie) DSC_3419.. (Kopiowanie) DSC_3448.. (Kopiowanie) DSC_3454.. (Kopiowanie) DSC_3461.... (Kopiowanie) DSC_3439.. (Kopiowanie) DSC_3401.. (Kopiowanie)