W dniu 12 sierpnia 2015 r. ok. godziny 14,05 zadysponowano nas do pożaru użytkowej części poddasza jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Kościelnej Wsi.  Po kilku minutach od zgłoszenia pożaru na miejscu były dwa nasze zastępy. Pożarem objęta była część poddasza a płomienie w szczytowej części dachu wydobywały się już na zewnątrz. Strażacy akcję gaśniczą rozpoczęli od wewnątrz budynku w części strychowej co pozwoliło na szybką lokalizację pożaru i ograniczenie rozprzestrzenienia się  ognia na pozostałe części budynku.

Bardzo szybko na miejscu pojawiła się jednostka OSP Jagodzin, która wspierała nas w pierwszych momentach akcji ratowniczo – gaśniczej.  W działaniach uczestniczyli również strażacy z OSP Węgliniec oraz trzy zastępy JRG PSP ze Zgorzelca, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne. Na miejsce przybył również Burmistrz Pan Stanisław Mikołajczyk Kierownik MGOPS Pani Grażyna Sroka oraz Z-ca Dowódcy JRG PSP ze Zgorzelca mł. kpt. A. Mańkowski. Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru strażacy uporządkowali część strychową, usunęli nadpalone elementy więźby dachowej oraz zabezpieczyli budynek plandekami. W chwili obecnej nie jest znana przyczyna powstania pożaru.

DSC_4758.a. (Kopiowanie) DSC_4753.. (Kopiowanie) DSC_4751.. (Kopiowanie)

DSC_4746.. (Kopiowanie) DSC_4744.. (Kopiowanie)