W sobotę nasza jednostka była trzykrotnie dysponowana przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu do następujących działań ratowniczo gaśniczych.

  1.  1. O godz. 14,01 – do Jagodzinie – udzielenie pomocy osobie poszkodowanej w wypadku ( uraz w wyniku awarii – uszkodzenia żurawia (tzw. HDS-a) do za ładunku drewna na samochód. (działania z OSP Jagodzin, JRG PSP Zgorzelec i Zespól Ratownictwa Medycznego)
  1.  2. O godz.  16,15 – Ruszów ul. Nadrzeczna (k/mostku) – pożar suchej trawy na nieużytkach
  2.  3. O godz. 19,01 do Węglińca na dworzec kolejowy – pożar transformatora w stojącym na stacji Elektrycznym Zespole Trakcyjnym IMPULS. W działaniach brały udział również 2 zastępy JRG PSP Zgorzelec, OSP Węgliniec, OSP Czerwona Woda. Pożar został opanowany bardzo szybko przy użyciu proszku gaśniczego  i nie rozprzestrzenił się poza komorę transformatora znajdującego się na dachu EZT.

 

DSCN0236 DSCN0242 DSCN0251 DSCN0255 DSCN0256 DSCN0257 DSCN0259