Dnia 17 kwietnia 2015 roku  w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie przeprowadzono Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Bardzo duży sukces odniósł uczeń Szkoły Podstawowej  w Ruszowie Maksymilian Drgas (13 lat) który reprezentował powiat zgorzelecki i w swojej kategorii wiekowej (Szkoły Podstawowe) zajął    trzecie miejsce w województwie dolnośląskim i tylko kilku punktów zabrakło aby zakwalifikować się do turnieju na szczeblu kraju.

Wszyscy uczestnicy turnieju zwiedzili kopalnię Nowa Ruda a na zakończenie zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. M. Drgas jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów.

Więcej informacji: http://www.wroclaw.zosprp.pl/nowosci,main,0,1,eliminacje_wojewodzkie_otwp,2742.html

IMG_7524 IMG_7529