W 104 rocznicę odzyskania niepodległości  mieszkańcy Ruszowa spotkali się rankiem na Placu Partyzantów w miejscu, gdzie cztery lata temu podczas obchodów 70 – lecia OSP Ruszów uroczyście posadzono. ,,Dąb Niepodległości”. Na zaproszenie Lokalnej Grupy Historycznej z Ruszowa przybyły poczty sztandarowe i delegacje Szkoły Podstawowej, Nadleśnictwa,  MDP, OSP oraz mieszkańcy Ruszowa na czele z Panią Sołtys E. Petrunio, radni, Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek oraz Nadleśniczy M. Kmieć. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i po okolicznościowym wystąpieniu Pana M. Kozy z LGH złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Prezes OSP dh. J. Droś udał się również do Węglińca gdzie reprezentował naszą jednostkę na uroczystościach gminnych. Późnym wieczorem Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zapaliła samodzielne wykonane znicze w ruszowskim parku przy ,, Pomniku Pamięci”. 

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – J. Wilk, OSP